Everdell - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

Hej dobrze rozumiem mam nadzieje po tylu partiach odpalenie np takich kart ( wg kolejnosci).

Mam juz w miescie sklepikarza i np Historyka. Zagrywam Wedrowca( tego co dobiera 3 karty ) i teraz tak:

a) najpierw biore jagodke ze sklepikarza bo zagralem stworzenie
b) potem dobiore karte z historyka ( o ile mam miejsce w na rece) dajmy na to mam 6 kart dobieram 1 mam 7
c) moglem wymiennie zrobic a/b bo to moja decyja?
d) dobieram tylko 1 karte w tym wypadku z wedrowca bo mam juz 7 .

Drugie pytanie jezeli jakis gracz spasuje to rozumiem ,ze nic nie moge doslownie nic zrobic z jego udzialem czyli:
a) nie moge dac mu blazna
b) nie moge isc na klasztor zeby oddac mu 2 zasoby i zdobyc 4 pkt
c) nie moge np z nauczyciela dac mu 1 karty a 1 zachowac? to co np wtedy? 1 biore do siebie a 2 odrzucam na stos kart czy w ogole nie moge zagrac nauczyciela?

pzdr:)
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Everdell

Post autor: Benson »

Dzisiaj nasunęło nam się pytanie o Loch.
Czy jeśli w mieście mam już 15 kart, a Loch na ręce, mogę go zagrać w miejsce jednej z kart (od razu wsunąć tę kartę pod Loch)?
W Instrukcji jest zapis: "Możesz użyć Lochu nawet w mieście z 15 kartami.", ale nie wiem, czy odnosi się on do właśnie powyższej sytuacji, czy raczej chodzi o to, że jeśli w mieście jest już 15 kart, a Loch jest jedną z nich, to wtedy można zrobić sobie dodatkowe miejsce, wsuwając pod nią inną kartę.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

Benson pisze: 19 cze 2020, 13:29 Dzisiaj nasunęło nam się pytanie o Loch.
Czy jeśli w mieście mam już 15 kart, a Loch na ręce, mogę go zagrać w miejsce jednej z kart (od razu wsunąć tę kartę pod Loch)?
W Instrukcji jest zapis: "Możesz użyć Lochu nawet w mieście z 15 kartami.", ale nie wiem, czy odnosi się on do właśnie powyższej sytuacji, czy raczej chodzi o to, że jeśli w mieście jest już 15 kart, a Loch jest jedną z nich, to wtedy można zrobić sobie dodatkowe miejsce, wsuwając pod nią inną kartę.
Użyć, nie zagrać. Czyli Loch musi być już w Twoim mieście, a następnie możesz zagrać kolejną kartą do miasta nawet jeśli masz 15 kart już zagranych (oczywiście trzeba wsunąć jedną z kart z Twojego miasta do Lochu by zrobić miejsce). Jedyną kartą jaką możesz dorzucić poza standardową "15" jest Wędrowiec, a o ile dobrze pamiętam to "niebieskie" karty uaktywniają się dopiero od następnej tury.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

kurdzio pisze: 19 cze 2020, 14:26
Benson pisze: 19 cze 2020, 13:29 Dzisiaj nasunęło nam się pytanie o Loch.
Czy jeśli w mieście mam już 15 kart, a Loch na ręce, mogę go zagrać w miejsce jednej z kart (od razu wsunąć tę kartę pod Loch)?
W Instrukcji jest zapis: "Możesz użyć Lochu nawet w mieście z 15 kartami.", ale nie wiem, czy odnosi się on do właśnie powyższej sytuacji, czy raczej chodzi o to, że jeśli w mieście jest już 15 kart, a Loch jest jedną z nich, to wtedy można zrobić sobie dodatkowe miejsce, wsuwając pod nią inną kartę.
Użyć, nie zagrać. Czyli Loch musi być już w Twoim mieście, a następnie możesz zagrać kolejną kartą do miasta nawet jeśli masz 15 kart już zagranych (oczywiście trzeba wsunąć jedną z kart z Twojego miasta do Lochu by zrobić miejsce). Jedyną kartą jaką możesz dorzucić poza standardową "15" jest Wędrowiec, a o ile dobrze pamiętam to "niebieskie" karty uaktywniają się dopiero od następnej tury.
a na te wyzej moje pytania bylbys wstanie odpowiedziec?:D pzdr
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

szymuss pisze: 16 cze 2020, 14:59 Hej dobrze rozumiem mam nadzieje po tylu partiach odpalenie np takich kart ( wg kolejnosci).

Mam juz w miescie sklepikarza i np Historyka. Zagrywam Wedrowca( tego co dobiera 3 karty ) i teraz tak:

a) najpierw biore jagodke ze sklepikarza bo zagralem stworzenie
b) potem dobiore karte z historyka ( o ile mam miejsce w na rece) dajmy na to mam 6 kart dobieram 1 mam 7
c) moglem wymiennie zrobic a/b bo to moja decyja?
d) dobieram tylko 1 karte w tym wypadku z wedrowca bo mam juz 7 .

Drugie pytanie jezeli jakis gracz spasuje to rozumiem ,ze nic nie moge doslownie nic zrobic z jego udzialem czyli:
a) nie moge dac mu blazna
b) nie moge isc na klasztor zeby oddac mu 2 zasoby i zdobyc 4 pkt
c) nie moge np z nauczyciela dac mu 1 karty a 1 zachowac? to co np wtedy? 1 biore do siebie a 2 odrzucam na stos kart czy w ogole nie moge zagrac nauczyciela?

pzdr:)
1.a,b,c,d) Instrukcja dosyć jasno tłumaczy kolejność wykonywania działań ->
Spoiler:
czyli w Twoim przypadku płacisz za Wędrowca, zagrywasz go i aktywujesz jego zdolność czyli dobór 3 kart do limitu 8 na ręce (limit nieprzekraczalny), potem dobierasz jagodę za Sklepikarza i kartę (o ile masz <8) z Historyka.

2. Znowu instrukcja ->
Spoiler:
a) możesz zagrać błazna jeśli ma miejsce w mieście
b) tutaj nie jestem pewny - chyba nie możesz bo przeciwnik nie może przyjmować surowców, albo je po prostu odrzucasz i pobierasz punkty - potrzeba mądrzejszej głowy :)
c) tutaj też nie jestem pewny - chyba dobierasz dwie karty (jak masz miejsce na ręce) i jedną odrzucasz. Jak masz 7 kart to dobierasz tylko jedną.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Daro_ufo
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 17:35
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times

Re: Everdell

Post autor: Daro_ufo »

japanczyk pisze: 27 sty 2020, 10:44 ...
Chociaz mialem gre, gdzie rowinalem miesto prawie do końca na wiosne, w leci mi ktos dorzucił głupca i było po zabawie ;-)
Jak?! :shock: My w grupie 4 osobowej z reguły mamy na wiosnę co najwyżej 4 karty w mieście jak dobrze pamiętam. Z reguły kończymy grę podstawową bez żadnych dodatków z wynikiem około 50-60 pkt.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11081
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3383 times
Been thanked: 3281 times

Re: Everdell

Post autor: japanczyk »

Daro_ufo pisze: 23 cze 2020, 14:30 Jak?! :shock: My w grupie 4 osobowej z reguły mamy na wiosnę co najwyżej 4 karty w mieście jak dobrze pamiętam. Z reguły kończymy grę podstawową bez żadnych dodatków z wynikiem około 50-60 pkt.
Po 6 miesiacach powiem - nie pamietam :P Ale majac jakies dobre 2 pola z surowcami pozwalajace na budowe kart startowych + historyk/sad w pierwszej fazie gry, mysle ze cos takiego tam sie musiało dziać, moze jakieś ruiny albo dźwig? ¯\_(ツ)_/¯
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Everdell

Post autor: Benson »

Po zakupie Legend mam kilka wątpliwości do rozwiania:
1. Niebiański most kopiuje bazowe punkty z budowli, która na nim leży - czy to znaczy, że jeśli położę na niego budowlę za 3 pkt., to na koniec gry punktuje się 3 za tę budowlę + 3 za most czy tylko 3 za most? Obstawiam opcję nr 1 :)
2. Czy legendarne karty mogą być odrzucane za surowce? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić.
3. W instrukcji jest napisane: "Na potrzeby wydarzeń, produkcji i zagrywania stworzeń za darmo legendarna karta uznawana jest za kartę, którą zastąpiła." Czy to znaczy, że np. Ryneczek zastępujący Farmę podczas przygotowania do nowej pory roku, "produkuje" zarówno za siebie, jak i za Farmę? Wg mnie nie (produkcja tylko za Ryneczek), ale czytając to dosłownie, trochę się gubię :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Siemka karty legendarne zajmuja dodatkowe miejsce ? Czyli mozna miec 17 kart w miescie ?:) pzdr.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: tapczanik420 »

szymuss pisze: 11 lip 2020, 18:32 Siemka karty legendarne zajmuja dodatkowe miejsce ? Czyli mozna miec 17 kart w miescie ?:) pzdr.
Karta tworzy i zajmuje dodatkowe miejsce, tak jest w instrukcji. A czy można mieć 17? Można. A z mężem i żoną i tą jaszczurką która dobiera 3 karty można mieć nawet 19 :D Więc nie przywiązywałbym się do liczby, tylko do zasady.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

Benson pisze: 30 cze 2020, 14:24 Po zakupie Legend mam kilka wątpliwości do rozwiania:
1. Niebiański most kopiuje bazowe punkty z budowli, która na nim leży - czy to znaczy, że jeśli położę na niego budowlę za 3 pkt., to na koniec gry punktuje się 3 za tę budowlę + 3 za most czy tylko 3 za most? Obstawiam opcję nr 1 :)
2. Czy legendarne karty mogą być odrzucane za surowce? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić.
3. W instrukcji jest napisane: "Na potrzeby wydarzeń, produkcji i zagrywania stworzeń za darmo legendarna karta uznawana jest za kartę, którą zastąpiła." Czy to znaczy, że np. Ryneczek zastępujący Farmę podczas przygotowania do nowej pory roku, "produkuje" zarówno za siebie, jak i za Farmę? Wg mnie nie (produkcja tylko za Ryneczek), ale czytając to dosłownie, trochę się gubię :)
siema moze ktos :D odpowiedziec na to ,bo tez jestem po zakupie legend i sie waham:P oraz

4. Karta pasterze. Zeby ja zagrac musze dac najpierw 3 jagody przeciwnikowi. Ale jezeli biore drzwiczki bo mam kaplice ,to za darmo zagrywam ( jak kazda karte normalnie) czy dalej musze 3 jagody dac przecinikowi?
5. i Co z tym jak kazdy gracz spasowal ,a ja np chce zagrac mnicha i oddac przeciwnikowi 2 jagody zeby dostac 4 pkt ? Moge to zrobic czy nie? pzdr
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

szymuss pisze: 14 lip 2020, 11:02 4. Karta pasterze. Zeby ja zagrac musze dac najpierw 3 jagody przeciwnikowi. Ale jezeli biore drzwiczki bo mam kaplice ,to za darmo zagrywam ( jak kazda karte normalnie) czy dalej musze 3 jagody dac przecinikowi?
5. i Co z tym jak kazdy gracz spasowal ,a ja np chce zagrac mnicha i oddac przeciwnikowi 2 jagody zeby dostac 4 pkt ? Moge to zrobic czy nie? pzdr
4. nie dajesz przeciwnikowi jagód, zagrywasz Pasterza za darmo
5. jeżeli w grze pozostali gracze którzy jeszcze nie spasowali to wybierasz takiego gracza i mu oddajesz jagody. Jeżeli wszyscy spasowali oprócz Ciebie, odrzucasz jagody i pobierasz punkty. Ta sama reguła jest przy oddawaniu kart.

Polecam to faq (zawiera pytania także do dodatków) -> https://boardgamegeek.com/filepage/166740/faq
A tu info o oddawaniu zasobów i kart graczom którzy spasowali -> https://boardgamegeek.com/thread/203138 ... ave-passed
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Everdell

Post autor: Skellig »

Mam pytanie odnośnie wydarzeń podstawowych.
W instrukcji jest mowa, że warunkiem wysłania robotnika na takie wydarzenie jest posiadanie 3 kart z polem akcji danego typu. Strona 9: "W twoim mieście muszą znajdować się 3 karty z polami akcji."
W angielskiej wersji są to "destination cards".

Więc dlaczego wszędzie znajduję informację, w każdej wideo instrukcji, że wystarczy mieć po prostu 3 karty danego typu np. niebieskie (bez pola akcji)? :) Liczy się tylko kolor karty? To w takim razie w instrukcji jest błąd.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

Skellig pisze: 15 lip 2020, 12:04 Mam pytanie odnośnie wydarzeń podstawowych.
W instrukcji jest mowa, że warunkiem wysłania robotnika na takie wydarzenie jest posiadanie 3 kart z polem akcji danego typu. Strona 9: "W twoim mieście muszą znajdować się 3 karty z polami akcji."
W angielskiej wersji są to "destination cards".

Więc dlaczego wszędzie znajduję informację, w każdej wideo instrukcji, że wystarczy mieć po prostu 3 karty danego typu np. niebieskie (bez pola akcji)? :) Liczy się tylko kolor karty? To w takim razie w instrukcji jest błąd.
Instrukcja podaje czerwone karty jako przykład. Przecież inne kolory kart nie mają pól akcji ;) Wystarczy że zbierzesz ich odpowiednią ilość aby zaliczyć wydarzenie.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

Hej Ryneczek z dodatku kart legendarnych produkje 2 surowce. Jak mam 1 farme i Ryneczek. To moge podczas fazy produkcji( jesien) wziac 2 zasoby z ryneczku i 1 z farmy? Oczywiscie mialbym 2 farmy i 1 odrzucam 1 zostawiam .Ale nie moge juz brac nowej farmy dobrze mysle? pzdr
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Everdell

Post autor: Eldaril »

Bierzesz zasoby z wszystkich kart produkcyjnych. Czyli w tym przypadku 2 dowolne zasoby i 1 jagódkę.
W dodatkowych zasadach Legend jest napisane, że po wybudowaniu Legendarnej Budowli, nie można już stawiać widniejącego na wstędze budynku.
W normalnych zasadach (bez legend) budynków zwykłych można stawiać do woli
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

szymuss pisze: 16 lip 2020, 14:32 Hej Ryneczek z dodatku kart legendarnych produkje 2 surowce. Jak mam 1 farme i Ryneczek. To moge podczas fazy produkcji( jesien) wziac 2 zasoby z ryneczku i 1 z farmy? Oczywiscie mialbym 2 farmy i 1 odrzucam 1 zostawiam .Ale nie moge juz brac nowej farmy dobrze mysle? pzdr
W instrukcji napisane jest ze odrzuca się tylko jeden budynek w celu wybudowania legendy, wiec nie widzę powodu dla którego druga farma miała by nie dawać surowców. I tak, później już farmy nie możesz wybudować.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
pantera
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2013, 21:31
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Everdell

Post autor: pantera »

Ja mam 2 pytania do legend:
- Czy jeśli zagrywam Srebrzyste źródło (leży ona pod inną kartą) to brązowy worek z tej karty liczy się do worków potrzebnych, żeby zdobyć wydarzenie podstawowe albo specjalne?
- czy legendarnego bohatera mogę zagrać za darmo dzięki budowli tak jak zwykłego czy najpierw muszę mieć zwykłego i dopiero wtedy go zastępuję? Czyli np. Myszko Pierwszego zagrywam na zamek czy najpierw na zamek zwykłego króla?
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

Ok mam jeszcze klika pytan do legend po rozegraniu 4 partii z nimi:)

1. Ogonilla. czy ona na serio kazde wydarzenie moze zdobyc podstawowe/ specjalne? Nawet to za 9 pkt? ( z podstawki) ?

2. Czy jak zagrywa sie karte legendarna( ona jest przeciez stworzeniem tez) to np odpala sie sklepikarz albo historyk czy nie? I tak samo czy jak zagram legendarna budowle to odpala sie sad czy jednak nie?

3. Czy moge z kopacza odpalic Karte legendarka u przeciwnika ,,ryneczek''?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

pantera pisze: 17 lip 2020, 21:40 Ja mam 2 pytania do legend:
- Czy jeśli zagrywam Srebrzyste źródło (leży ona pod inną kartą) to brązowy worek z tej karty liczy się do worków potrzebnych, żeby zdobyć wydarzenie podstawowe albo specjalne?
- czy legendarnego bohatera mogę zagrać za darmo dzięki budowli tak jak zwykłego czy najpierw muszę mieć zwykłego i dopiero wtedy go zastępuję? Czyli np. Myszko Pierwszego zagrywam na zamek czy najpierw na zamek zwykłego króla?
1. Uważam że się liczy. Tak samo jak liczą się symbole męża i żony ze wspólnego miejsca w mieście.
2. Instrukcja -> musisz mieć budynek/stworzenie z czerwonej wstęgi żeby zagrać go za darmo. Czyli dla Myszka wymagany jest król.
szymuss pisze: 17 lip 2020, 22:50 Ok mam jeszcze klika pytan do legend po rozegraniu 4 partii z nimi:)
1. Ogonilla. czy ona na serio kazde wydarzenie moze zdobyc podstawowe/ specjalne? Nawet to za 9 pkt? ( z podstawki) ?
2. Czy jak zagrywa sie karte legendarna( ona jest przeciez stworzeniem tez) to np odpala sie sklepikarz albo historyk czy nie? I tak samo czy jak zagram legendarna budowle to odpala sie sad czy jednak nie?
3. Czy moge z kopacza odpalic Karte legendarka u przeciwnika ,,ryneczek''?
1. Serio. Mocna karta ale imo nie przesadzona.
2. Odpala się. Stworzenie/budowla - nieważne czy zwykła, unikatowa czy legendarna.
3. Możesz. Produkcja to produkcja.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

Dzięki za sprawne odpowiedzi. A niebiański most liczy się jako pkt? Chodzi mi o to ,że dajmy na to ,że Na niebiańskim moscie dam zamek. To zamek daje mi 4 pkt i niebiański most 4 pkt tak? Jak dam tam farme. To farma na koniec gry daje mi 1 pkt i niebianski most 1 pkt. Dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

szymuss pisze: 19 lip 2020, 12:13 Dzięki za sprawne odpowiedzi. A niebiański most liczy się jako pkt? Chodzi mi o to ,że dajmy na to ,że Na niebiańskim moscie dam zamek. To zamek daje mi 4 pkt i niebiański most 4 pkt tak? Jak dam tam farme. To farma na koniec gry daje mi 1 pkt i niebianski most 1 pkt. Dobrze rozumiem?
Nie ma problemu, ale na większość tych pytań znajdziesz odpowiedzi w instrukcjach.
Niebiański most. Możesz zagrać na niego kartę budowli za 3 surowce mniej. Niebiański most kopiuje bazowe punkty zagranej na niego budowli
(bez punktów bonusowych!).
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell

Post autor: szymuss »

kurdzio pisze: 19 lip 2020, 12:37
szymuss pisze: 19 lip 2020, 12:13 Dzięki za sprawne odpowiedzi. A niebiański most liczy się jako pkt? Chodzi mi o to ,że dajmy na to ,że Na niebiańskim moscie dam zamek. To zamek daje mi 4 pkt i niebiański most 4 pkt tak? Jak dam tam farme. To farma na koniec gry daje mi 1 pkt i niebianski most 1 pkt. Dobrze rozumiem?
Nie ma problemu, ale na większość tych pytań znajdziesz odpowiedzi w instrukcjach.
Niebiański most. Możesz zagrać na niego kartę budowli za 3 surowce mniej. Niebiański most kopiuje bazowe punkty zagranej na niego budowli
(bez punktów bonusowych!).
No czyli dobrze rozumialem:) jak jest farma to 1 pkt daje niebianski most jak zamek to 4 pkt. Jak loch to 0 pkt itp:)
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Everdell

Post autor: Dziami »

Dobra na bgg nie znalazłem, więc zapytam...
1) niby banalne, ale żona z mężem jest warta 5, czy 3 punkty?
2) czy jesli mam kartę, która dajmy na to na koniec gry punktuje za karty z kwiatkiem i sama jest z kwiatkiem to punktuje dodatkowo za samą siebie?
3) bodajże sklepikarz... Gdy zagrywasz karte stworzenia weź jagódkę. Czy za samego siebie tez bierze jagodę?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 815
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell

Post autor: kurdzio »

Dziami pisze: 22 lip 2020, 23:42 Dobra na bgg nie znalazłem, więc zapytam...
1) niby banalne, ale żona z mężem jest warta 5, czy 3 punkty?
2) czy jesli mam kartę, która dajmy na to na koniec gry punktuje za karty z kwiatkiem i sama jest z kwiatkiem to punktuje dodatkowo za samą siebie?
3) bodajże sklepikarz... Gdy zagrywasz karte stworzenia weź jagódkę. Czy za samego siebie tez bierze jagodę?
1. https://boardgamegeek.com/thread/202916 ... oints-wife
2. Tak
3. Instrukcja -> "Shopkeeper: Gain 1 berry after you play a Critter into your city. Do not gain a berry for playing this Shopkeeper."
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ