Hegemony (V. Bagiartakis, V. Timotheou)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Hegemony (V. Bagiartakis, V. Timotheou)

Post autor: Błysk »

Apos pisze: 07 mar 2024, 13:39
Dla mnie tej interakcji mogło być więcej :). Jesteśmy przyzwyczajeni do "dżentelmeńskiej" walki na noże rodem z Paxów, Splotterów czy 18XX.
Dodatek ten kupiłbym tylko dla elementów innych niż autora, bo z takich rozwiązań nie korzystamy. Zawsze mamy pełny skład na Hegemony :D
Ja mam dodatek i od razu te karty dorzuciłem, więc nawet nie wiem które to są. Na pewno nie robią jakiegoś spektakularnego "kuku" i więcej można zaszkodzić innym zmianami polityk czy chytrym niekupowaniem ich produktów. ;)

Natomiast karty alternatywne kryzysów Państwa i karty alternatywnych interwencji MFW są świetne. W wyniku tych drugich może zajść np. rewolucja komunistyczna. Generalnie są one o wiele ciekawsze i częściej wtedy komuś się opłaca grać na upadek państwa (czasem nawet samemu państwu może się opłacić upaść chyba).
SeekerKuba
Posty: 160
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 102 times

Re: Hegemony (V. Bagiartakis, V. Timotheou)

Post autor: SeekerKuba »

Wiadomo może czy będzie jakiś dodruk dodatku tego z automami?
Przegapiłem tą gierę a jako że przeważnie grywam na 2 osoby to dodatek ten wydaje się być wskazany/wymagany...
Wildcard
Posty: 91
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Hegemony (V. Bagiartakis, V. Timotheou)

Post autor: Wildcard »

Te dodatkowe karty mają dość mały wpływ, czasami ktoś jakiś wpływ zabierze. Z dodatku najlepiej spisują się alternatywne zadania dla "państwa", grałem tak że dobierałem po jednej ze starej i nowej talii i działało dobrze.

Alternatywny imf ciekawy ale tylko raz póki co wszedł więc jeszcze nie mam zdania.

Generalnie dodatek nie jest krytyczny, poleciałbym bardziej fanom lub solo pasjonatom. Bez niego da się grać :⁠-⁠)

Dodruk może będzie przy okazji kickstartera ich nowej gry pod koniec roku.
SeekerKuba
Posty: 160
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 102 times

Re: Hegemony (V. Bagiartakis, V. Timotheou)

Post autor: SeekerKuba »

Czyli w podstawce są jakieś automy?
Wildcard
Posty: 91
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Hegemony (V. Bagiartakis, V. Timotheou)

Post autor: Wildcard »

Automy są tylko w dodatku.
ODPOWIEDZ